veselé děti suprafort
prolézačky suprafort
prolézačky suprafort
prolézačky suprafort
prolézačky suprafort
prolézačky suprafort
Přejít na obsah

Ploché nohy u dětí - 12 cviků na efektivní tvarování klenby

O sestavách > Články
Jak na ploché nohy u dětí? 12 cviků na efektivní tvarování klenby
  
Jak posílit svaly dolních končetin? Jak na prevenci vzniku plochonoží? Jak aktivovat podélnou a příčnou klenbu chodidla?
Plochá noha – jedno z nejčastějších onemocnění svalového a kosterního systému dětí. Jedná se o deformaci nohy, při níž je klenba zploštělá a plocha chodidla se dotýká podlahy skoro celým svým povrchem. Mnoho rodičů vnímá tuto chorobu pouze jako kosmetickou vadu, tato nemoc však vyžaduje větší pozornost a včasnou léčbu dětí.  Plochá noha může být příčinou pozdějšího onemocnění holení, kolenou, páteře a dokonce i vnitřních orgánů.
Přinášíme Vám 12 efektivních cviků na správné tvarování klenby u dětí.
Po narození dítěte ve věku 2-3 let se kosti, svaly a vazy stávají odolnějšími. Od tohoto věku až do 5-6 let pokračuje proces tvarování správné formy nohy. Proto lze až kolem šestého roku zjistit, zda má dítě ploché nohy.
dětské nožky

Diagnozovat ploché nohy u dítěte můžeme sice od 5-6 let, ale prevence by měla být prováděna už od narození dítěte.
 
Faktem je, že u malých dětí je klenba nohy téměř neviditelná. Ta se formuje s věkem.
 
Nevytváří se sama o sobě, ale za předpokladu, že dítě má dostatečnou fyzickou námahu, má možnost běhat, může chodit bos po nerovném povrchu a rodiče dbají na kvalitní boty správné velikosti.
 
Klenba nohy se formuje zcela a konečně u chlapců a dívek obvykle ve věku 12 let. Do tohoto věku uznávají lékaři tvar klenby za napravitelný.
Příčiny vzniku ploché nohy:
 
  • nevhodná velikost botiček v batolecím věku
  • malé či příliš těsné ponožky (prstíky by měly mít vždy dostatek prostoru a nesmí být stlačovány)
  • nedostatek pohybu v batolecím a předškolním období
  • jako důsledek předčasného stavění a chůze dítěte, používání chodítek a hopsátek
  • nadměrná hmotnost dítěte
 
Tvorba klenby nohy vyžaduje neustálé cvičení, pro tento účel jsou vhodné již od malého věku procházky na boso. Je žádoucí, aby dítě alespoň občas chodilo po písku, trávě, kamínkách a jiných nerovnostech. Dítě může být v ponožkách, ale v žádném případě v obuvi. Taková jednoduchá opatření zabraňují tomu, aby se u dítěte rozvíjely ploché nohy.

Když je dítě dostatečně obratné, drží dobře rovnováhu a umí lézt, je vhodné rozšířit okruh cviků o složitější prvky. Právě k tomuto účelu skvěle poslouží prolézačky SUPRAFORT.
Žebřiny SUPRAFORT jsou vždy po ruce, ať venku prší, sněží nebo jsou rodiče zaneprázdnění. Děti milují lezení, šplhání, houpání a nejraději sportují nebo cvičí hrou. To všechno mohou dělat přímo ve svém pokoji. Žebřiny SUPRAFORT nabízí spoustu možností si zacvičit i zahrát se zábavou.
Příčky žebřin jsou pogumované, mají masážní a neklouzavý povrch. Na rozdíl od kovových příček jsou tyto příčky komfortnější a bezpečnější. Jsou měkčí a pohodlnější pro úchop, nekloužou a nejsou studené. Masážní povrch zajišťuje dobré prokrvení dětských dlaní i chodidel.

Pravidelné cvičeni je nejlepší způsob jak předcházet vzniku plochých nohou.
Je důležité pěstovat v dětech lásku k pohybu, aby se děti chtěly pohybovat samy.
KONTAKTY
Divikom, s.r.o.
Dolmenská 772,
25241 Dolní Břežany, Praha-Západ
tel.: +420 773 07 03 07
fax: +420 241 73 40 75
e-mail: info@suprafort.cz
Způsoby platby
Návrat na obsah